Kuidas seljatada laiskus ja leida motivatsiooni? Loe 10 nõuannet edukalt kaalulangetajalt!

5 minuti lugemine

Kui sa pole rahul oma keha ja enesetundega, aga sellegipoolest ei suuda sa end kodust välja ajada ja trenni minna, siis loe kindlasti edasi. Kingi endale need 5 minutit ja kui nõuandeid järgid, tunned end peagi palju paremini!

Ma olin 5 aastat tagasi ülekaaluline. Või tegelikult isegi rasvunud ehk et kehamassiindeks oli 32.

Olin pidevalt väsinud, pea ja põlved valutasid tihti, 3. korrusele kõndimine võttis võhmale, vererõhk oli kõrge, ei saanud pulti diivani käetoe pealt üle kõhu kätte, vaid pidin keerutama end külje peal nagu morsk!

Püüdsin 2 korda kaalu langetada ja mõlemal korral sain mõnest ülekilost küll lahti, aga need tulid alati kiiresti tagasi ja rohkemgi veel!

Kuid 3. korral saavutasin edu! Püsivalt. Olen nüüdseks olnud 4 aastat elu parimas vormis, aga vaid 5-10 protsenti kaalulangetajatest suudavad kaalu säilitada.

Õppisin personaaltreeneriks ja loen regulaarselt teadusartikleid, et aidata rajale kõiki, kes on hetkel samas seisus nagu mina kunagi olin – tundsin end halvasti ja polnud rahul oma peegelpildiga.

Aga kuidas siis seljatada laiskus ja leida motivatsiooni? Ja mis üldse on laiskus? Kui ma ütlen “aken”, saavad kõik ühtmoodi aru. Aga sõna “laiskus” on oluliselt keerulisem kirjeldada.

Tegelikult ei ole seda minu hinnangul üldse olemaski. Eksisteerivad “nähtamatud” takistused, mis hoiavad meid tagasi. Seetõttu võib justkui öelda, et inimene on laisk. Tegelikkuses on ta oma “nähtamatute” takistuste ehk vabanduste ahelais.

Loe alljärgnev kindlasti läbi ja ma loodan, et kui mitte kõik, siis enamus nõuandeid suudavad sul seljatada laiskuse ja leida motivatsiooni.

Palun kirjuta mulle tagasiside lehe allosas olevasse vormi – mis kõnetas, mis aitas, millest tahad rohkem teada?

1. Tee endast pilt

Pane selga võimalikult vähe riideid ja tee endast pilt – eest, külje pealt ja tagant. Vaata seda pilti. Kas oled rahul sellega, mida sa seal näed?

Mäletan ise, et oma rasvunud keha peeglist näha oli karm. Aga veel karmim oli näha pilte endast palja ülakehaga. Ja see oli üks paljudest põhjustest, miks ma otsustasin end kätte võtta!

Täna motiveerib see pilt vanast minast mind kaalu säilitama, sest ma ei taha kunagi enam välja näha selline nagu 5 aastat tagasi!

2. Kirjelda oma enesetunnet

Kaalunumber ja välimus ei ole ainus, mis on oluline. Palju olulisem on tegelikult enesetunne!

Kuidas sa end praegu tunned? Kirjuta palun see võimalikult täpselt üles arvutisse või paberile. Ole aus.

Sa ei pea seda kellelegi näitama. Väga oluline on aga enesetunne kirjalikult sõnastada, sest mõttes jäävad need liiga üldiseks.

Ma soovisin ka kõikidest nendest tunnetest – väsimus, ebakindlus, häbi – lahti saada ja see mind innustas!

Innustab siiani, sest ma ei taha neid tundeid enam tunda!

3. Sõnasta takistused

Nüüdseks on sul väga selgelt kirjeldatud, kuidas sa ise näed oma keha ja milline on su enesetunne?

Aga mis sind takistab seda kõike muutmast?

Ma ei heida sulle ette, vaid soovin aidata leida üles põhjuseid. Pane need ka kirja!

Ainult nii on võimalik saada objektiivne pilt ja hakata otsima lahendusi. Kui soovid, võid mulle kirjutada ja ma aitan sul neid sõnastada! 🙂

4. Sea eesmärk

Nüüd on sul teada, kuidas näed oma keha ja millisena tajud enesetunnet hetkel. Aga millest sa unistad? Milline on sinu soovkaal? Ja enesetunne?

Pane need kirja! Sul on nüüdseks kirjalikult olemas kõik vajalik, et liikuma hakata ja motiveerituna rajal püsida!

Ja kui tulevad rasked hetked, vaata tehtud pilte oma kehast, enda enesetunde kirjeldust, takistusi ja muidugi eesmärke – need tuletavad sulle meelde, miks peaksid käima regulaarselt trennis, miks tuleb vaadata, mida ja kui palju suhu pistad jne.

5. Hakka lihtsalt pihta!

Mida rohkem diivanil lesid, seda vähem hapnikku käib sinu kehas ringi. Mida vähem hapnikku käib sinu kehas ringi, seda väsinum oled. Mida väsinum oled, seda rohkem soovid diivanil lesida. Mida rohkem diivanil lesid, seda vähem hapnikku käib sinu kehas ringi. Ja nii edasi!

See on keha, sa ei saa teda ära petta! Ehk et tule välja sellest nõiaringist! Hakka rohkem liigutama ja ideaalis ka jõutrenni tegema ning sa tajud muutusi juba loetud nädalatega!

6. Märka “nähtamatuid” takistusi

“Ei ole aega minna trenni, tööd on palju”, “Homme lähen trenni”, “Pole aega kokata”, “Lapsed võtavad kogu energia ja tähelepanu”, “Pole raha” – need pole “laiskus”, vaid on kõik “nähtamatud” takistused.

Kui sa tahad saavutada seatud eesmärgi, siis tuleb sul õppida märkama neid “nähtamatuid” takistusi ehk vabandusi.

Kui sa ütled “Pole aega kokata”, siis ma küsin vastu, mitu korda nädalas sa poes käid ning kui kaua kulub sul aega poodi minemisele ja seal viibimisele?

Nüüd liida kõik need minutid nädala peale kokku ja mõtle, kui palju aega sa suudaksid poes käimise arvelt kokku hoida, kui käiksid seal 1-2 korda nädalas. Ja need kokku hoitud minutid on võimalik investeerida kokkamisele, trennis käimisele.

Kõikide teiste vabandustega on tegelikult samamoodi – alati on lahendus olemas, kui sa vaid tahad!

7. Kohane ebamugavustundega

Kas mul on mugav minna taliujuma +2 kraadisesse vette? Kas mul on mugav joosta tuule ja vihmaga metsas? Kas mul on mugav tõsta jõusaalis kange ja hantleid? Kas mul on mugav kokata endale toitu värskest toorainest?

EI! Aga kas mulle meeldib see? JAA! Ma teen seda kõike endiselt ja regulaarselt, sest ma tahan tunda end hästi! Püsivalt!

Käin 3 korda nädalas jooksmas mistahes ilmaga – päike, vihm, lumi, tuul, pori. Jooksen mäest üles ja mäest alla, ähin ja puhin. Raske on. Aga ma saan vastu palju rohkem – maandan stressi, põletan kaloreid, tunnen end pärast jooksu hästi, teen südamele ja veresoonkonnale head. Seda kõike vaid 3 korda nädalas iga kord 45 minuti eest!

Ma teen 3 korda nädalas jõutenni – tõstan kange ja hantleid, higistan pea 1,5 tundi. Aga ma saan vastu ka – lihased ja kena toonuse, põletan kaloreid, mõnusa rammestuse pärast trenni. Seda vaid 3 korda nädalas 1,5 tunni eest! Pole paha, eks?!

Käin iga nädal 3 korda taliujumas ja olen iga kord 2 + 2 minutit külmas vees, aga ma saan vastu parema tervise (varem olin iga kuu nädala haige, nüüd pole pea pool aastat haige olnud, võitnud seega 6×7 päeva kvaliteetaega ja ei jäta enam iga kuu apteeki 30+ eurot), põletan kaloreid ja saan ülihea enesetunde! Iga nädal kokku kõigest 12 minutit külmas vees ja voilaa!

Igast eelnevalt välja toodud tegevusest saan ma kasu palju suurem kui panustan – iga päev keskmiselt 1h ja olen normaalkaalus juba 4. aastat, tunnen end hästi, olen rahul oma peegelpildiga, olen enesekindel, mul on hea tervis jne.

Investeerijad ütleksid “Pole paha, päris hea tootlus!”. Aga heal tervisel ja enesetundel pole hinda, see on hindamatu!

8. Tee oma eesmärk avalikuks

Räägi oma eesmärgist pereliikmetele, sõpradele, kolleegidele. Esiteks on oluline, et nad toetaksid sind teekonnal.

Aga teiseks – teadusuuringud on tõestanud, et avalikult välja öeldud eesmärk täitub tõenäolisemalt!

9. Kaasa sõpru

Kindlasti on sõpru, kolleege või pereliikmeid, kes on sinuga samas seisus – kannavad kaasas ülekilosid ja tunnevad end halvasti.

Neil võib olla küll teine eesmärk, näiteks teine kaalueesmärk, aga neil tuleb teha samu tegevusi – seetõttu on koos üksteist toetades ja motiveerides oluliselt lihtsam, julgem ja sujuvam eesmärke täita.

10. Leia personaaltreener

Mida sa mõtled kui öelda sõna “personaaltreener”? Ütle see vastus välja. Jah, personaaltreener on näiteks abiks jõusaalis orienteerumisel – õpetab selgeks jõuharjutused ja koostab treeningkava. Aga mitte ainult!

(Muide, jõutreening, eriti kaalu langetades on väga vajalik, sest see kiirendab kaalulangust, annab hea toonuse ning vormib rasvakihi alla kenad lihased ning kui rasv on pealt läinud, ilmub nähtavale kena keha!)

Lisaks sellele personaaltreener ka motiveerib. Nii kohapeal jõusaalis kui ka alateadlikult. Minu juures käivad trennis inimesed, kes tihti tunnistavad, et tulevad trenni vaid seetõttu, et meil on kohtumine kokku lepitud.

“Läksin pärast tööpäeva koju trenniasju otsima ja tekkis jõhker rammestus, aga ma ei saanud ka tulemata jätta, sest meil oli ju kokku lepitud” ütles üks kutt mõni aeg tagasi. Ta on kaotanud juba pea 10 kg üleliigset ja häirivat kehakaalu ning tunneb end järjest paremini! Ja järjest rohkem tahab ta ise tulla trenni, mitte ei tule minu pärast, vaid ikka enda pärast!

Võin aga kinnitada, et mõne aja pärast, kui oled kaotanud 5-10 kg üleliigset kehakaalu ja tunned end paremini, tugevamana, siis tahad sa ka juba ise tulla trenni! Aga senikaua, las personaaltreener aitab sul regulaarsust ja positiivset harjumust kujundada ning paari kuu pärast lendad juba ise!

-41% SALAPAKKUMINE KUNI 13.03! Aitan Sul saavutada unistuste keha ja enesetunde! Personaaltrennide pakett 250 € soodsam!

Loe, kui palju ülekilosid on kaotanud Annela, Martin ja Liis, milline on trennis käivate inimeste tagasiside ja tutvu pakkumisega allolevale nupule klikkides:

Talis Tobreluts