Mida siis personaaltrennis ikkagi tehakse ja kui palju see kõik maksab?

5 minuti lugemine

Kui sa pole oma kehaga rahul, sul on halb enesetunne ja pidev väsimus, aga sa ei tea, kuidas selle olukorraga toime tulla, siis loe kindlasti edasi. Ma saan ja tahan sind aidata.

Oma enesetunnet 5 aastat tagasi kirjeldaksin järgnevalt:

 • Rahulolematus oma peegelpildiga
 • Jõuetus, mistõttu higistasin pidevalt
 • Pidev väsimus ja peavalud
 • Pea käis pidevalt ringi, elasin nagu tarretise sees. 
 • Kolmandale korrusele kõndimine võttis võhmale. 
 • Ebamugavus igapäevaseid toimetusi tehes, näiteks ei saanud end üle kõhu istuma upitada, et teleripulti haarata.
 • Vererõhk oli kogu aeg kõrge
 • Piinlikkus, eriti ajahetkel, mil kooliõde ütles ühe loengu eel, et mul on man boobs’id ehk rippuvad rinnad, mis tõmbasid triiksärki laiali, paljastades sealjuures minu rindkere.
 • Kartus, sest vanaisa oli saanud 35-aastasel esimese infarkti ja läks taevasse 50-aastaselt, nii et mul oleks olnud justkui pool elu elatud.

Kui mõni kirjeldus langeb kokku sinu tänase enesetundega, siis võid kindel olla, et sa pole üksi. Ja tea, et ma mõistan, millises olukorras sa hetkel oled.

Ma olin 5 aastat tagasi rasvunud kontoritöötaja ja kuigi olin püüdnud kahel korral kaalu langetada, ebaõnnestusin mõlemal korral. Kolmandal katsel saavutasin edu. Aga ma kaotasin kõige selle tõttu üle 3 aasta kvaliteetaega, mida ma ei saa enam kunagi tagasi!

Ja et sa ei peaks nii palju ämbreid kolistama kui mina, teen kõik endast oleneva, et sa jõuaksid võimalikult kiiresti rajale!

Vasakpoolsel pildil kaalun 94 kg (2014) ja parempoolsel pildil 72 kg (2017)

Milleks jõutrenn?

Jõutrenn aitab kiirendada kaalulangetust, sest trenn põletab kaloreid. Ja kui kaalu langetades jõutrenni ei tee, siis kaob rasvamassiga ka lihasmass.

Lihasmassi säilitamiseks või suurendamiseks ongi vaja jõutrenni teha.

Lisaks tugevdab jõutrenn luid, teeb tugevaks igapäevatoimetuste tarbeks, parandab rühti, annab kehale ilusa toonuses kuju.

Kus on võimalik jõutrenni teha?

Jõutrenni on võimalik teha ka kodus või vabas õhus, kuid minu personaaltrennid toimuvad peamiselt jõusaalis, aga ka Tallinna piires ja erikokkuleppel inimeste kodudes.

Peamiselt, nagu juba öeldud, annan siiski personaaltrenne Tallinnas Pärnu maanteel asuvas jõusaalis (Superministeeriumi kõrval).

Mida personaaltrennis tehakse?

Seda küsitakse minult tihti, mistõttu otsustasin selle sulle lugemiseks kirja panna, sest ehk küsid sa oma peas neid samu küsimusi. Personaaltrenn kestab 1h ja selle ajaga jõuame õppida jõuharjutusi, suhelda, teha nalja.

 1. personaaltrenn – saame tuttavaks, teostan rühivaatluse ja teen liikuvustestid ning teeme läbi 2-3 jõuharjutust.
 2. personaaltrenn – kordame eelmises trennis tehtud jõuharjutusi ja võtame juurde veel kuni 3 harjutust.
 3. personaaltrenn – võtame eelnevad harjutused läbi ja lisame juurde veel puuduolevad harjutused
 4. personaaltrenn – nüüdseks on kõik 8 baasharjutust peaaegu selged, jätkub nende lihasmälusse treenimine
 5. personaaltrenn – viienda personaaltrenni järel on üldjuhul iga inimene valmis iseseisvalt treenima nii, et ta end ei vigastaks ega raiskaks aega.

Nagu näha ei saa ühe personaaltrenniga suurt midagi tehtud. Mulle meeldib, kui ma näen tulemusi, mis on ka loodetavasti sinu eesmärk, olgu selleks siis kaalu langetamine, suurem jõud või parem enesetunne.

See on ka põhjus, miks ma eelistan pikaajalist koostööd. Kuigi pärast 5. trenni koostan personaalse treeningkava, siis järjepidevus ehk kava järgi treenimine ja selle uuendamine on väga oluline.

Lisaks, paljud püsivad motiveerituna rajal just tänu personaaltreenerile, kellega kokku lepitud aegadel tullakse ikka ja jälle kohale.

Üksi viilitakse tihti trennist kõrvale ja isegi kui minnakse jõusaali, siis paljud on ise tunnistanud, et teevad seal palju vähem kui treener on ette öelnud. Nii ei tule kahjuks ka tulemused. Vähemalt mitte nii kiiresti.

Miks on üldse personaaltreenerit vaja?

Sellest kirjutasin põgusalt juba eelmistes punktides ja pikemalt ühes teises artiklis. Aga eks sina tead täpsemalt, mida sa treenerilt ootad. 😉

Mida mina personaaltreenerina pakun on lühidalt eeskuju, motiveerimine, toetamine, aeg, personaalsus, teadmised, kogemus, tulemused.

Loe täpsemalt artiklist https://www.talis.ee/blogi/aus-ulestunnistus-mille-eest-personaaltreener-palka-saab/

Kui tihti trennid toimuvad?

Jõutrenni peab tegema nädalas 2-3 korda, seda kinnitavad ka Eesti liikumissoovitused.

See aga ei tähenda, et sa pead olema oma personaaltreeneriga elu lõpuni laulatatud.

Kui sul on harjutused selged ja treeningkava olemas ehk 5 personaaltrenni järel saad ka iseseisvalt treenima asuda, kohtudes personaaltreeneriga kokku lepitud intervalliga.

Minimaalseim mõistlik ajakava näeb välja selline:

 1. nädal – 2 kuni 3 personaaltrenni
 2. nädal – 2 kuni 3 personaaltrenni
 3. nädal – 2 kuni 3 jõutrenni, millest vähemalt 1 personaaltrenn
 4. nädal – 2 kuni 3 jõutrenni, millest vähemalt 1 personaaltrenn
 5. nädal – 2 kuni 3 jõutrenni, kusjuures 1-4 korda kuus on mõistlik personaaltreeneriga kohtuda, et vaadata üle treeningkava ja tulemused ning liikuda motiveerituna eesmärkide suunas!
 6. nädal – kordub 5. nädala kohta käiv soovitus

NB! Otseloomulikult on kõige parem, kui iganädalased 2-3 jõutrenni toimuvad koos personaaltreeneriga vähemalt kuni tulemuse saavutamiseni.

Mitmes personaaltrennis ma pean käima?

Üldjuhul kuluvad esimesed 5 personaaltrenni jõuharjutuste õppimisele ja korrektse tehnilise soorituse juurutamisele.

Point on selles, et kui sooritad harjutusi valesti, võid endale viga teha või pole trenn nii tulemuslik kui võiks, mis tähendab, et raiskad väärtuslikku aega. Ja ka raha spordiklubi liitumisena.

See on ka põhjus, miks ma ei koosta treeningkavasid veebi teel, kuigi seda on minult lugematul arvul kordi soovitud.

Ehk et 5 personaaltrenni on minu kogemusele tuginedes totaalne miinimum. Ja need tuleb ideaalis teostada esimese 2-3 nädala jooksul.

Kui palju see kõik maksab?

Minu 5 personaaltrenni pakett maksab kokku 250 € ja 10 trenni pakett 450 €, mis teeb ühe personaaltrenni hinnaks vastavalt 45-50 €.

See tähendab, et 250 € eest saad hoo sisse, harjutused selgeks ja treeningkava, mille järgi on võimalik iseseisvalt treenima asuda. Kui soovid, on see ühekordne kulu.

Sealt edasi sõltub juba sinust, aga üks peamisi põhjuseid, miks trennid pooleli jäetakse, on motivatsioonipuudus, mistõttu on soovitav edaspidi regulaarselt personaaltreeneriga kohtuda, minimaalselt 1 kord kuus, aga ideaalis tihedamini.

Kuna 1 kuuga on võimalik langetada 4-5 kg üleliigset ja häirivat keharasva, siis peaks personaaltreeneriga tegema trenni minimaalselt 6 korda, et koostöö perioodil tulemused saabuksid ja saaks selle üle ühiselt rõõmu tunda! 🙂

Ja kui kaalu on vaja langetada 10+ kg, siis tuleb olla järjepidev kindlasti rohkem kui 2 kuud.

Aga siin on mul sulle rõõmusõnum – süüa võid sa kõike, aga pead üle vaatama kogused, sest kaal langeb vaid siis, kui sa tarbid vähem toiduenergiat kui keha päevas vajab ning nii iga päev! 🙂

Talis Tobreluts