5 põhjust, miks teha jõutrenni!

2 minuti lugemine

Paljudel on jõutreeningute ees omad kartused või arvatakse, et neile ei ole seda vaja. Kardetakse muutuda liiga lihaseliseks ja arvatakse, et jooksmisest ja rühmatreeningutest täitsa piisab. Tegelikult ei ole vaja karta, hantli või kangi puudutamine ei tee lihasmäeks!

Jõutreeningutel on palju erinevaid kasutegureid, aga selles postituses keskendun viiele peamisele.

1. Me kõik jääme vanaks

See on tõsiasi, millest ei ole meist kellelgi pääsu. Vananedes hakkab inimese lihasmass vähenema ja sellest tulenevalt muutume aina nõrgemateks. See omakorda võib igapäevatoimetused muuta füüsilisteks väljakutseteks, mis vähendab elukvaliteeti.

Jõutreeningud aitavad lihasmassi kadu aeglustada või isegi vastupidiseks keerata. Uuringud on näidanud, et inimene saab läbi jõutreeningute kuni kõrge eani lihasmassi kasvatada.

Tehkem jõutrenne ja vananegem aeglasemalt.

2. Tulemused on kerged tulema

Kõige olulisem on regulaarne treening ning motivatiooni säilimine. Alustades jõutreeningutega muutuvad raskused, mis alguses tundusid hullumeelselt suurtena, peagi lihtsateks. Nähes märgatavat arengut on ennast ka lihtsam motiveerida treeningutel käima.

3. Luud tugevaks

Mitte luud, millega põrandaid pühitakse, vaid luud, millest koosneb skelett. Lisavastupanuga treenimine, milleks on ka jõutreening, aitab suurendada luude tihedust ning läbi selle muuta neid tugevamaks. Tugevad luud aitavad vältida luumurdude riski – eriti vanemas eas.

4. Peeglike, peeglike seina peal, kes on kauneim ilma peal?

Väline ilu ei saa kindlasti olla teadliku treenija peamine põhjus, miks jõutreeninguid teha, aga see siiski on paljude treenijate jaoks üks esmaseid indikaatoreid, mis trenni tegema paneb.

Teadlik treenija saab aru, et kõige efektiivsem viis treenimiseks on teha seda mitmekülgselt.

Soovides näiteks kehakaalu langetada võib ainult aeroobsetest trennidest väheks jääda.

Lihasmassi kasvatamine läbi jõutreeningute võib muuta rasvapõletuse efektiivsemaks. Kõige olulisem on muidugi oma toitumist korrigeerida.

“Watch your diet to reveal your shape, and strenght train to improve that shape” Nick Tumminello

5. CITIUS, ALTIUS, FORTIUS

Ükskõik, mis tasemel või millise spordiga keegi tegeleb, jõud on peaaegu iga sportliku soorituse alus. Tugevad lihased võimaldavad kiiremini joosta, kõrgemale hüpata, paremini ratta või suusaga mäkke rühkida jne.

Lisaks sportliku sooritusvõime parandamisele aitavad jõutreeningud ka vigastuste riski vähendada.

Kui Sul tekkis soov teha jõutrenni, aga ise ei oska kusagil pihta hakata, siis loe allolevaid pakkumisi.

Allikas: teadliktreening.com

Talis Tobreluts