7 nõuannet personaaltreeneri leidmiseks

2 minuti lugemine

Kui võitled ülekilodega ja sul on halb enesetunne, aga sa ei suuda seljata laiskust ning leida motivatsiooni, siis parim lahendus on leida inimene, kes on eeskujuks, kes kuulab ja toetab, õpetab ning motiveerib.

Eriti oluline on see hetkedel, kui sinu ümber olevad inimesed – pereliikmed, sõbrad ja kolleegid – sind ei toeta, sest nad ei oska või ei taha.

Olen kaotanud üle 20 kg üleliigset ja häirivat keharasva, kuid see polnud lihtne – pereliikmed, sõbrad ja kolleegid mugisid kõrval küpsiseid, kringleid ja kooke, aga ka muid kõrge kaloraažiga asju nagu pitsad, friikartulid, alkohol laiemalt. Kuidas siis soovkaaluni jõuda?

Point on lihtne – kõik need ahvatlused jäävad nagunii sinu ümber, keegi ei kaota kommi- või alkoholitööstust ära. Sul tuleb õppida sellega toime tulema.

Kuidas siis ikkagi leida personaaltreener, kes aitab sul unistusi täita?

1. Sõnasta ootus

Ma küsin alati esimesel kohtumisel, mida minult kui treenerilt oodatakse?

See on väga oluline teadmine minu jaoks ja sul on ka soovitav see valmis mõelda enne, kui hakkad personaaltreenerit otsima.

Soovid sa personaaltreenerit, kes on eeskujuks, kellel on ette näidata tulemused, kellel on hea huumorimeel, kes on haritud? Midagi veel?

2. Teosta otsing

Guugelda ja küsi sõpradelt soovitusi, sest need kanalid annavad üldjuhul parima pildi tegutsevatest personaaltreeneritest.

Kõrvuta otsingutulemusi ootustega.

3. Uuri teiste kogemusi

Uuri välja, milline kogemus on teistel temaga. Ehk on ta välja toonud iseloomustused oma kodulehel, Facebookis või Instagramis?

Kui mitte, las ta saadab sulle mõne treenitava iseloomustused ning kontaktandmed.

4. Tunneta inimesena

Kuna sul tuleb temaga korduvalt kohtuda ja tavaliselt kestab personaaltrenn 1 tunni, siis on oluline aru saada, kuidas te klapite inimestena – on ta sõbralik, usaldusväärne, meeldiv.

Kui teil klapp puudub ja sa hakkad seetõttu trennidest kõrvale hiilima, siis ei saavuta sa ka tulemusi ning raiskad nii aega kui ka raha.

5. Kontrolli tema kui professionaali tausta

On tal olemas teadmised ja kogemused, et sind aidata?

Kuidas ta personaaltreeneriks sai – läbis koolituse, õppis kehakultuuri, taotles kutse? Väga oluline, et tal oleks vähemalt ühte eelnevat tõendav paber olemas.

Kui kaua on ta treenerina tegutsenud? Mida on saavutanud?

6. Uuri keskkonda

Kus te treenima asute? On keskkond sulle vastuvõetav? Kindlasti on oluline, et sa tahaksid sinna jõusaali minna ja tunneksid end seal turvaliselt ning hästi.

7. Kohtu temaga

Te hakkate ühe tiimina koostööd tegema ja olete tunde ühes ruumis üsna lähestikku!

Kui sa eelnevaid nõuandeid läbides pole veel kindel, kes on sulle sobiv personaaltreener, siis võta ühendust ja lepi kokku aeg kohtumiseks.

Boonusnõuanne – otsusta ja hakka liikuma!

Aga ära siis liiga kaua vali ja analüüsi, kaotatud aega sa enam tagasi ei saa!

Kui tal on piisavad teadmised ja kogemused, siis treenid sa enda tervist säästvalt ja saavutad tulemused.

Ja muidugi motivatsioon ja tugi, et püsiksid regulaarselt rajal! Ma soovitan kõikide spordialadega alustamiseks palgata esmalt personaaltreener.

Lumelauasõiduks ja disc golfi mängimiseks on mind juhendanud personaaltreenerid ning võin kinnitada, et tulemused tulid palju kiiremini kui üksi pusides! Enne treeneri poole pöördumist kukkusin ja tundsin lumelauaga sõites liiga palju ebamugavust, sest ma ei osanud õiget tehnikat!

Head õnne otsinguil!

Talis Tobreluts